
- Zaloga: Dobavljivo
- Brand: Kratki
- Model: ERIK/N/BLACK
- Teža: 110.76kg
- Dimenzije: 42.20cm x 52.80cm x 102.70cm
Klasika v povsem novi preobleki. Mislite, da so lončene peči stvar preteklosti? Odkrijte ERIK KRATKI. Ta naprava združuje naklonjenost do lončenih peči z najnaprednejšo tehnologijo zgorevanja.
Brezčasna moč lončene peči v sodobni različici
Peč ERIK je več kot le dizajn. Kombinacija lončenega ohišja z oblogo
TERMOTEC omogoča, da ERIK bolje zadržuje toploto in jo dlje časa oddaja v
prostor. Še več, lahko jo prilagodite. Barva ploščic? Svetla ali temna
obloga peči? Izbira je vaša. Peč je na voljo v tradicionalni in
samostoječi različici. Poleg tega lahko izberete model z jeklenim ali
lončenim pokrovom. Celotno stvar dopolnjuje varno, ukrivljeno, toplotno
odporno steklo z dekorativno obdelavo, ki prenese do 660 stopinj
Celzija.
Peč je bila zasnovana z mislijo na udobje uporabnika. Ročaj v
obliki tirnice zagotavlja varen oprijem po celotni dolžini.
Upravljanje? Intuitivno. Celoten dovod zraka nadzorujete z enim samim
krmilnikom. Imamo tudi globljo zgorevalno komoro, sistem čistega stekla
in estetsko privlačen servisni predal, ki se odpira s pritiskom.
Ekologija za okolje
Peč ERIK z oblogo iz ploščic je odlična izbira za tiste, ki cenijo
učinkovitost, estetiko in skrb za okolje. Naprava izpolnjuje standarde
Ecodesign in druge stroge okoljske zahteve regionalnih predpisov glede
emisijskih standardov za kamine in druge ogrevalne naprave na trda
goriva, vključno z Ecodesign in BImSchV 2. Preizkušena je bila tudi po
strogem standardu EN 16510.
Zahvaljujoč zaprti zgorevalni komori in
zunanjemu dovodu zraka peč odlično deluje s sistemi za rekuperacijo
toplote (mehansko prezračevanje), zaradi česar je odlična izbira za
sodobne, energetsko učinkovite domove.
Peč je del linije Kratki PRO, kar pomeni najvišjo kakovost izdelave in 10-letno garancijo.
Zakaj izbrati peč ERIK:
■ Brezčasen dizajn: Lončene peči doživljajo renesanso v trendih
notranjega oblikovanja – odlično se zlijejo z različnimi arhitekturnimi
slogi.
■ Personalizacija: Peč je na voljo v tradicionalni izvedbi in
na nogi. Poleg tega lahko izberete model z jeklenim ali lončenim
pokrovom.
■ Izbira barv ploščic.
■ Toplotno odporno steklo –
jeklena sprednja stran s toplotno odpornim ukrivljenim steklom –
temperaturna odpornost do 660 °C zagotavlja varno uporabo.
■ Udoben
ročaj – ročaj v obliki tirnice zagotavlja udoben oprijem po celotni
dolžini, kar prispeva k ergonomiji in udobju peči. Ta zasnova omogoča
enostavno odpiranje in zapiranje vrat.
■ Intuitivna regulacija dovoda zraka z enim samim elementom,
■ Udobno odpiranje vrat zahvaljujoč sodobnemu in trpežnemu mehanizmu,
■ Sistem čistega stekla (zračna zavesa) zmanjšuje nabiranje saj,
■ Poglobljena zgorevalna komora, ki zadrži več drv in preprečuje razsipanje pepela,
■ Trojni prezračevalni sistem zgorevalne komore zagotavlja visoko učinkovitost in ekologijo,
■ Deflektor, ki podaljšuje pot izpušnih plinov za optimalno izrabo energije,
■ Inšpekcijska vrata, ki se odpirajo s pritiskom - estetski dostop do servisnih elementov,
■ Zunanji dovod zraka - lahko se priključi od zadaj ali od spodaj,
■ Možnost priključitve odvoda izpušnih plinov tako z zgornje kot z zadnje strani naprave,
■ Nastavljive nogice omogočajo niveliranje peči na neravni površini. tla,
■ litoželezna rešetka in jeklena posoda za pepel za enostavno vsakodnevno uporabo,
■ zasnovano za hiše z rekuperacijo toplote, izpolnjuje standarda Ecodesign in BImSchV 2.
■ 10-letna garancija - spada v linijo Kratki PRO.
| Tehnični podatki | |
| Nominalna moč : | 5,5 kW |
| Toplotni izkoristek : | 80,5 % |
| Volumen ogrevanja (m3) : | -- |
| Dimenzije (ŠxDxV) : | Višina : 102.7 cm, Širina : 52,8 cm Globina : 42,2 cm Teža : 110.76 kg |
| Dimni izhod Ø : | Premer: Ø 15 cm Zgoraj : Da Zadaj : Da cm |
| Zunanji zrak Ø : | da |
| Obloga kurišča : | Šamotna obloga |
| Potreben vlek dimnika : | 0,12 mbar |
| Dovoljeno gorivo : | Les (vsebnost vlage <20%), |
| Vsebina prašnih delcev : | 21 mg/m³ |
| Temperatura dimnih plinov : | 297 °C |
| Masni tok dimnih plinov : | 4 g/s |
| CO vrednost na 13 % O2 | 0,077 % |